komedi-film

Korona günlükleri serisinin 2. haftasından merhabalar. Hem dünyanın hem de ülkemizin zorlu süreçlerden geçtiği şu günlerde evde bulunup mümkün olduğunca izole bir hayat sürmemiz oldukça önemli. Hem bizler için mücadele verip mecburen görevlerinin başında olan hizmet sektörü çalışanları hem de kendi ailemiz ve sevdiklerimiz için sosyal izolasyona hassasiyetle uyum göstermeliyz.

Televizyon kanalları, sosyal medya sürekli koronavirüs haberlerini konuşuyor. Ve malesef dönemin getirdiği sıkıntılı süreçlerden bahsediliyor. Bu haberler doğal olarak içimizi daraltıp psikolojimizi kötü yönde etkiliyor. Bu ortamdan kısa sürede olsa kurtulup eğlenceli vakit geçirmeniz için komedi filmleri güzel bir tercih. Çayınızı kahvenizi hazırlayıp yüzünüzde sıcacık gülümsemeler bırakacak film önerilerimize göz atmaya başlayabilirisiniz. Şimdiden eğlenceli vakitler, bol kahkahalı seyirler…

Forrest Gump

Öğrenme problemi yaşayan bir gencin gözünden izliyoruz filmi. Kendini sevdiren bir karakterinin olması, sevdiklerine ve görevine olan bağlılığı filmin sürükleyiciliğini arttırıyor. Tom Hanks’in başarılı oyunculuğu bir kez daha gözler önüne seriliyor. Filmin başında ve sonunda yer alan kuş tüyü içinse pek çok yorum yapılıyor. Tom Hanks bu konu hakkında ‘’ Kaderimiz, hayatta karşılaştığımız şans elementlerini nasıl değerlendirdiğimizdir ve tüyün hayatımıza girerek somutlaşmasıdır. Sizin ayağınıza da düşebilir, başka yerlere de konabilir. Bu bazı İlahi şeylerin oldukça büyük bir göstergesi.” diyor. İzlerken insanın koşası geliyor zaten film boyunca ‘Run Forrest Run’ repliğini sıklıkla duyacaksınız. Koltuğunuza iyice yaslanın hareketli bir film sizi bekliyor.

Truman Show

Dünya klasikleri neredeyse herkes tarafından okunması tavsiye edilen kitaplardan oluşur. Truman Show da adeta dünya film klasiklerinden biridir diyebiliriz. Jim Carrey’in başrolü oynadığı filmin birçok farklı alanda analizi yapılmıştır. Kalem kağıtla izlenip psikolojik tahlil dahi yapılabilir. Sürekli gözlendiğimizi hissetseydik nasıl olurdu acaba diye düşünüyorsanız mutlaka bu başyapıtı izlemelisiniz. Sakin olun şu anlık kimse sizi izlemiyor ama teknoloji ilerliyor bizden söylemesi belli olmaz yakın gelecekte neler olacağı.

Groundhog Day

Günler haftalar birbirini kovalarken bazı zamanları tekrar yaşıyormuş gibi hissederiz özellikle yoğun çalışma dönemlerinde. Groundhog Day etkinliğini kapsayan bir görev sırasında aynı günü tekrar tekrar yaşayan bir zaman döngüsü içine giren TV hava durumu sunucusu Phil Connors gibi.’ Bugün aslında dündü ‘ mottosuyla da öne çıkan bu film izlerken hem eğlendirip hem de düşündürecektir. Siz de içinde bulunduğumuz karantina günlerinin birbirinin tekrarı olmasını istemiyorsanız gününüzü bu filmle renklendirebilirsiniz.

Her Şey Çok Güzel Olacak

Cem Yılmaz ve Mazhar Alanson’un başrollerini paylaştığı film de ikisi de kardeştir. Şans eseri bir kavga sırasında birbirlerini bulan iki kardeşten Altan, Nuri’nin çalıştığı ecza deposunu para kaynağı olarak görür ve maceralı yaşam mücadelesi başlar. Filmin sonunda hatırlayacağınız sahnelerden biri de kapının önünde duran siyah porsche ve şu konuşma olacak.  

-Dondurmayı beğenmedin sana bunu getirdim. (Getirdiği Porsche Carrera 4s’ tir.)

Tıpkı bu filmde ki gibi içinde bulunduğumuz günlere hitaben HER ŞEY ÇOK GÜZEL OLACAK

Blue Streak

Mücevher hırsızı başkahramanımızın 17 milyon dolarlık elmas soygununa katılmasıyla başlar macera. Bununla kalsa yine iyi ardından adam öldürme, uyuşturucu kaçakçılığı, sahtekarlık gibi suçlarda işin içine girer. FBI ve polis ortak operasyon yürütür. Sıkılmadan izleyeceğiniz Amerikan yapımı dost polis komedi filmidir.

Gora

Türk sinemasının en pahalı yapımlarından biri olan filme aynı zamanda ‘Türkler Uzayda ‘da denebilir. Süper ligi andıran oyuncu kadrosuyla izlenmeye değer diyebiliriz. Ailecek izleyip eğlenceli vakit geçireceğiniz filmlerden biri. Çok ayrıntı vermeyelim de filmi izlerken heyecanı kaçmasın.

Sonuç Olarak

Sizleri gülümseteceğini düşündüğümüz film önerilerimizi umarız beğenmişsinizdir. Cem Yılmaz’ın da filmde söylediği gibi “Her Şey Güzel Olacak”. Bir sonra ki hafta yepyeni önerilerle karşınızda olmak ve yüzünüzden gülümsemeyi eksik etmemeniz dileğiyle…